בעבר, רק נשים נהגו ללכת עם תיק צד, ואילו גברים נהגו לשאת מעין מזוודות קטנות עם ידית נשיאה. אולם, כיום האופנה האירופאית החדשה והמגמות בעולם עיצוב התיקים והעיצוב בכלל - מבטלות את ההבחנה הזו והופכות אותה ללא רלוונטית.

כיום ניתן לראות ברחוב מאות גברים בכל המעמדות ומכל העולמות המקצועיים, כאשר הם הולכים עם תיק צד במקום ארנק או תיק אחר. לעובדה זו מספר סיבות, אולם העיקרית שבהם - זה פשוט יותר נוח. הארנק לא צריך להתפוצץ בכיס, המחשב הנייד לא צריך להכביד על שרירי הזרוע, ולא צריך לצאת מהבית עם כמות חפצים מוגבלת.

מה היתרונות של תיק צד

המעבר לשימוש של תיק צד לגבר טומן בחובו יתרונות רבים, אולם גולת הכותרת היא הנוחות, המורכבת משני גורמים עיקריים.

האחד, הוא שאין צורך להסתבך במילוי כיסי המכנסיים בהרבה חפצים, שמעבר לחוסר הנוחות שבכך - זה גם לא נראה הכי טוב. יתרון זה מתעצם לאור המגמה בעולם הסמארטפונים של הגדלתם (בניגוד לשנים עברו בהם המגמה הייתה הקטנה שלהם).

הגורם השני הוא המשקל. תיקי הנשיאה המסורתיים עוצבו בעיקר לדפים, קלסרים ושאר ציוד משרדי. אולם, עם המעבר למחשבים ניידים הם לא הותאמו, ולכן נשיאה של תיק כבד בעזרת ידית יכולה להכביד על שרירי האצבעות והזרוע, ואף לגרום לכאב או לנזק אצל חלק מהאנשים.

נשיאה נוחה, קלילה - וגם בריאה

תיק צד פותר את כל הבעיות האלה כאחד. הנשיאה על גבי הכתף יציבה יותר, ומצן הצד השני ההישענות של התיק על גבי המתניים, וההיצמדות של התיק לגוף - מקלה על הנשיאה על ידי כך שהיא לא שמה את כל כובד המשקל על הזרוע.

בנוסף, הטלטול של התיק נמנע מצד אחד, ומצד שני תנועות הידיים שמסייעות לנו כאשר אנו הולכים כבר לא מוגבלות. כך, ההליכה בריאה יותר, טבעית יותר, ומשקל התיק מתחלק טוב יותר בין חלקי הגוף השונים. מניעת הטלטול טובה לא רק לנושא התיק, אלא גם לחפצים האלקטרוניים הנמצאים בתוכו ולא נהנים מהטלטולים, בלשון המעטה.

המתנה האולטימטיבית

רכישה של תיק צד לגבר יכולה להוות מתנה מושלמת, עבור גברים שעוד לא גילו את הפוטנציאל שבהם. עקב הפופולריות העולה של המוצר ברחבי העולם, ישנו גיוון עיצובי רחב מאוד, כך שניתן למצוא את התיק המתאים עבור כל אחד ואחד.

הייבוא של התיקים מאירופה מתאפשר בתנאים טובים יחסית למוצרים מיובאים אחרים, מה שמבטיח שהמחירים אינם גבוהים מדי. אך אל תתנו למחירים הנמוכים להטעות אתכם: הביטו במפרט הטכני, ראו את חוזק הרצועות, התרשמו מהעיצוב - ובחרו את התיק האיכותי והמתאים ביותר למקבל המתנה.